м. Київ, вул. Гната Хоткевича, 18
район м. Чернігівська, Дарницька пл.
Зберігання шин

Зберігання автомобільних шин

Провівши сезонне «перевзування», автовласникам потрібно подумати про збереження другого комплекту покришок. Адже невідповідні умови зберігання шин можуть згубно позначитись на їх ресурсі і безпеці водіння. Розповімо, як правильно зберігати колеса в зборі (на дисках) і без дисків.

8 основних правил зберігання шин

Неправильне зберігання шин може спричинити передчасне старіння покришки, її руйнування або втрату експлуатаційних якостей. Втрата основних фізичних характеристик шини знижує рівень безпеки, тому слід відповідально підійти до питання зберігання.

Загальні поради щодо зберігання шин:

  1. Після того, як шини були зняті з автомобіля, їх необхідно ретельно очистити від сміття, дрібних камінчиків, перевірити їх стан на наявність тріщин, порізів або інших пошкоджень. Також рекомендується промити і ретельно висушити покришку перед тривалим зберіганням.
  2. Зробіть позначки крейдою на бічній поверхні шини, які будуть позначати переднє праве / ліве або заднє праве / ліве колесо (наприклад «ПП», «ПЛ», «ЗП», «ЗЛ»). Це в майбутньому допоможе вам визначити, на якій стороні і спереду або ззаду слід встановлювати ту чи іншу шину.
  3. При тривалому зберіганні рекомендується використовувати спеціальні чохли для кожної покришки для того, щоб знизити вплив зовнішніх факторів.
  4. Для зберігання шин необхідно використовувати приміщення з мінімальним рівнем вологості, добре провітрюваному місці, з відсутністю джерел тепла і прямого сонячного світла.
  5. Оптимальна температура для зберігання шин 0-25ºС. Дана температура повинна підтримуватися протягом всього періоду зберігання.
  6. Забороняється зберігати шини поблизу горючих і легкозаймистих речовин: масла, бензин, розчинники, фарби, мастила.
  7. Покришки, які зберігаються в зборі з автомобільним диском, слід зберігати розвішеними на дротяних гачках або складеними в стопку. Під час тривалого зберігання порядок розташування шин в стопках слід міняти.
  8. Покришки без автомобільних дисків рекомендується зберігати вертикально, щоб уникнути деформації шини. Раз на місяць автошини потрібно обертати уздовж осі, щоб вплив на одне місце залишався мінімальним.