м. Київ, вул. Гната Хоткевича, 18
район м. Чернігівська, Дарницька пл.

Заміна моторної оливи та фільтра

Як часто ваш автомобіль потребує заміни оливи? Дати однозначну відповідь на це питання – досить-таки складно, оскільки частота залежить від безлічі факторів, серед яких:

  • Тип автомобіля.
  • Його вік.
  • Манера водіння.
  • Умови експлуатації.

Протягом багатьох років, автовиробники, а також фахівці СТО рекомендували проводити заміну моторної оливи через кожні 8 000 – 10 000 км, однак багато водіїв намагаються заощадити на заміні і відтягують цю процедуру, мотивуючи це високою вартістю оливи. Щоб дізнатися точно через скільки потребується заміна оливи в двигуні, найкраще прочитати технічну документацію по своєму автомобілю або звернутися з цим питанням до сервісного центру або СТО.

Моторна олива використовується для змащування рухомих частин двигуна. Вона захищає металеві поверхні від сили тертя один об одного, знижуючи рівень зносу і пошкодження, які виникають під час тертя. Крім того, моторна олива надає великий антикорозійний захист, служить в якості охолоджуючої рідини, відводячи від поверхонь, що нагріваються температуру, тим самим охолоджуючи двигун. Під час тертя деталей виникає металевий пил (стружка), в цьому випадку олива служить ще і очищувачем, постійно омиваючи поверхню воно дозволяє утримувати двигун в чистоті.

Коли моторна олива забруднюється або втрачає свої в’язкі властивості, її ефективність знижується. Скільки часу буде потрібно для цього – сказати точно не можна, оскільки все залежить від вищеописаних факторів. Різні типи автомобілів мають різні двигуни, які абсолютно по-різному можуть використовувати оливу, отже, мають різні терміни від заміни до заміни. Заміна оливи в двигуні в автомобілях з великим пробігом повинна проводитися декілька частіше, ніж у абсолютно нового авто з двигуном нового покоління.

Як зазвичай, фільтр потрібно міняти разом з оливою, проте з огляду на те, що стан фільтра можна перевірити візуально, автолюбителі часто нехтують його заміною.

Олива забруднюється безперервно. Фільтр вичищає її від сторонніх домішок, продовжуючи, таким чином, термін дії мастильної рідини. Але вічно він це робити не може. Справа в тому, що його роботу не можна виміряти по пройденим кілометрам. Ваш двигун часто працює в режимі холостого ходу, таким чином, все навантаження мото-годин припадає на фільтр.