г. Киев, ул. Гната Хоткевича, 18
район м. Черниговская, Дарницкая пл.
Ремонт шин

Ремонт шин

Сезонний шиномонтаж

Щоб автомобіль довгі роки служив вам вірою і правдою, йому потрібен постійний догляд. Це не тільки кузовний ремонт, але і шиномонтаж, диски нові і рівні і багато іншого, що допомагає вберегти транспортний засіб від передчасного зносу і зберегти життя його власника.

Кожен водій, навіть новачок, прекрасно знає, що «перевзувати» автомобіль необхідно щосезону, коли літо змінює зиму і навпаки. Ця необхідність зумовлена ​​здоровим глуздом: зимова гума характеризується більш високим зчепленням з дорогою, в порівнянні з всесезонною і літньою. Тому машина ідеально слухається водія навіть в самий суворий ожеледь і спокійно проїжджає по засніжених ділянках. Ця властивість пояснюється спеціальним еластичним шаром на протекторах, який реагує на температуру повітря, а також меншою площею дотику шини з дорогою. Літня гума при мінусовій температурі твердне, до того ж площа зіткнення з дорогою значно більше, в зв’язку з чим рівень зчеплення з дорожнім покриттям знижується, а гальмівний шлях транспортного засобу подовжується. Такі властивості літніх покришок стають причиною підвищеного ризику ковзання, заметів, аварій і є прямою загрозою для життя людини, що знаходиться за кермом, а також його пасажирів.

Проколами називають наскрізні пошкодження шин в горизонтальній площині, які мають невеликий розмір, близько 3-7 мм. Цвях або гострий шматок металу пронизує шину наскрізь, робить подальший рух автомобіля неможливим, тому прокол необхідно усунути якнайшвидше.

Якщо ви обмежені в часі або бюджеті, то вам можуть запропонувати швидкий спосіб ремонту проколів —  установка джгута. Це експрес-ремонт, він не є гарантованим. Часто буває, що установка грибка є недоцільною, оскільки, через сильний знос шини, джгут встановлюється на незначний проміжок часу. Такий ремонт включає в себе мінімум операцій. Він проводиться за допомогою шнурів-джгутів, які самовулканізуються. Дані джгути виготовляються з синтетичного корду, просоченого бутилкаучуком, і встановлюються на будь-яких типах шин. Перед встановленням джгута також обов’язкова уважна діагностика.

Операції по встановленню джгута проходять в такому порядку:

  • Зачистка поверхонь, що склеюються,
  • Знежирення,
  • Установка джгута методом холодної вулканізації

Але найчастіше ремонт відбувається методом установки грибка. Цей спосіб є гарантованим, а не тимчасовим способом ремонту. Грибок використовується для усунення не надто великих пошкоджень (до 10 мм). Грибки з однаковим успіхом застосовуються для ремонту будь-яких типів покришок — радіальних, діагональних, камерних і безкамерних покришок легкового і вантажного транспорту. Ремонт за допомогою установки грибка повертає шині всі експлуатаційні характеристики.

Латка у вигляді грибка має простий пристрій: циліндрична ніжка і круглий або квадратний гумовий капелюшок. Капелюшок з внутрішньої сторони (з боку ніжки) покритий гумою, яка самовулканізується. Ніжка має змінний діаметр, біля основи — більше (так як саме ця частина заповнює собою прокол), на кінці — тонше.

На сьогоднішній день у розпорядженні фахівців є велике розмаїття грибків для ремонту шин, як зарубіжних, так і вітчизняних виробників:

  1. Грибки шаром, який вулканізується, тільки на внутрішній стороні капелюшка, частіше використовуються для ремонту звичайних камерних покришок;
  2. Грибки з покриттям, що вулканізується, на внутрішній поверхні капелюшка і на ніжці, використовуються для ремонту безкамерних шин;
  3. Грибки з дротяної ніжкою з покриттям, що вулканізується, дуже зручне рішення для ремонту безкамерних шин без застосування спеціального інструменту;
  4. Грибки з посиленою текстильним кордом капелюшком (звичайно квадратної форми) для ремонту вантажних безкамерних шин.

Більшість грибків допускають як холодну вулканізацію (установка проводиться згідно з поданою виробником інструкції), так і гарячу вулканізацію (в цьому випадку проводиться нагрів заплатки в спеціальних струбцинах з нагрівачем).

Установка грибка ефективна в тих випадках, коли ушкодження є одиничним, а сама покришка ще не зношена. Саме тому важливою є діагностика пошкоджень перед ремонтом, для чого знімають шину з обода.

Ремонт з установкою грибка проходить в кілька етапів:

  • Діагностика пошкодження;
  • Очищення шини від забруднень;
  • Обробка місця пошкодження знежирюючим складом;
  • Зачистка проколу за допомогою спеціального бура або свердла;
  • Установка грибка по інструкції виробника (нанесення клею, протягування грибка, вулканізація і т.п.)