м. Київ, вул. Гната Хоткевича, 18
район м. Чернігівська, Дарницька пл.

Гальмівна рідина

Від ефективної роботи гальмівної системи залежить життя і здоров’я водія, пасажирів автомобіля, інших учасників дорожнього руху. На працездатність гальм авто впливає не тільки стан гальмівних колодок та дисків, але і якість використовуваної гальмівної рідини. Нерегулярна заміна або доливання несумісною рідини можуть привести до відмови гальмівної системи і виникнення аварійної ситуації. Розглянемо, навіщо і з якою періодичністю потрібно міняти гальмівну рідину.

Навіщо її змінювати?

Гальмівна рідина представляє собою склад  певної консистенції з присадками. При експлуатації автомобіля і натисканні на педаль гальма рідина нагрівається до певної температури, яка повинна бути нижче, ніж її температура кипіння. Температура кипіння більшості марок рідин становить до 260 ° C. При цьому під час їзди по місту температура нагріву досягає в середньому 150 °C, а при агресивному стилі водіння – до 180 °C.

Оскільки гальмівна рідина з часом вбирає в себе вологу, а температура кипіння води, відповідно, нижче, то температура кипіння самої рідини знижується. Під час кипіння утворюються бульбашки повітря, що в підсумку призводить до недостатнього тиску в системі і провалювання педалі гальма. Присадки теж з часом виробляються, і рідина втрачає властивості.

Перідодичність заміни

Заміна гальмівної рідини регламентована заводом-виробником. Як правило, термін заміни при нормальній експлуатації автомобіля становить 1 раз на 2 роки. При цьому необхідно стежити за станом рідини. Візуально це можна зробити за кольором – якщо він відрізняється від кольору нової гальмівної рідини такої ж марки, яка  була залита в систему, то буде потрібно виконати заміну.

Більш точно визначити можна в автосервісі з використанням спеціального діагностичного обладнання.

Вимоги до гальмівної рідини

Серед основних вимог до гальмівної рідини можна відзначити наступне:

  • Висока температура закипання.
  • Низька температура замерзання (особливо, при експлуатації авто в північних регіонах країни).
  • Мінімальний рівень гігроскопічності.
  • Крім того, присадки, що додаються в гальмівну рідину, повинні мати хороші антикорозійні властивості.