м. Київ, вул. Гната Хоткевича, 18
район м. Чернігівська, Дарницька пл.
Ремонт электрообладнання

Ремонт електрообладнання

Справності електрообладнання автомобіля слід приділяти підвищену увагу, так як в сучасних машинах практично всі процеси управління автоматизовані і здійснюються за допомогою електричних схем. Саме тому діагностика і ремонт електрообладнання автомобіля сьогодні є одним з найбільш поширених і затребуваних комплексів робіт з обслуговування ТЗ.

Сучасна система електрообладнання автомобіля включає в себе такі елементи, як генератор і акумулятор, систему пуску двигуна (стартер і запалювання), електронний блок управління, протиугонні системи, управління підвіскою і трансмісією, двигуни склопідйомників і склоочисників, допоміжні пристрої. Це складний комплекс пристроїв, тому нерідко щось виходить з ладу, потребує ремонту або заміні.

Типові неполадки електроустаткування автомобіля

Переважна більшість випадків, в яких необхідний ремонт електрообладнання авто, пов’язано з неполадками в допоміжних пристроях, а саме в запобіжниках, проводці, контактах, перемикачах, реле та ін., які схильні до найбільш сильних навантажень і з часом починають дмухнути і плавитися. Іншими поширеними причинами поломки електрообладнання автомобіля є неполадки генератора (вихід з ладу обмотки стартера, діодів, знос щіток та ін.), акумулятора (окислення вихідних штирів, падіння рівня або забруднення електроліту та ін). Існують і інші причини несправностей, які в кожному конкретному випадку можуть бути різні.

Діагностувати і зробити самостійний ремонт електрообладнання досить складно, навіть для досвідчених автоелектриків. Звичайно, багато що залежить від серйозності поломки автомобіля, наявності часу і можливості для її усунення, інших факторів. Але, частіше за все, одним з найбільш «безболісних» способів вирішити проблему є допомога фахівців автосервісу.